☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Лісова людина
Демонологічна розповідь Полтавщини

Одного разу ввечері, коли я поверталася додому, зустріла компанію своїх друзів. Я підійшла, і ми розговорилися. Друзі почали розповідати жахи, і один я на довго запам’ятала.

Розповів один мій друг про страшну і, на перший погляд, нереальну вигадану істоту страшного Вурдалака. За його словами Вурдалак проживає в районі кладовища між селом Білецьківкою і Новоселівкою, а ще також те, що його можна зустріти тільки вночі. Ця істота має великі червоні очі, біле хутро, тіло, схоже на горилу, та довгі сильні руки, на які вона опирається під час ходи.

Я звичайно в це не вірила до того моменту, як з’явилися свідки, люди набагато старші від мене, які б не могли таке видумати. Також деякі люди на селі подейкують, що якщо заглянути страшному Вурдалаку глибоко-глибоко в очі, то можна залишитися без душі. Сучасними словами перетворитися на зомбі.

Після того, як з’явилося більше свідків, у мене побігли мурашки по тілі. Але радує те, що за словами очевидців, Вурдалак ніколи не заходить у село, мабуть, людей боїться. Також на мене вплинув той факт, що в горах Криму знайшли лісову людину. Може, це міфічна істота, а, може, наукове відкриття.

Я вважаю, що це правда, а як щодо вас? Одним словам, хочете вірте, а хочете — перевірте! Приїжджайте до нас в Білецьківку, і на власні очі познайомтеся з Вурдалаком.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

3. Лісова людина. Записано в Білецьківці Кременчуцького району від місцевих жителів 2008 року.