☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Нечистий
Демонологічна розповідь Поділля

30 років тому, біля моєї бабці жила сусідка баба Маріка. Коли в баби Маріки помирав чоловік, то перед смертю він віддав їй 5 рублів, які в нього залишилися. З цими грішми він передав їй нечистого. Всі люди з села, котрі не вірили, ходили ночувати до баби Маріки. Якого тільки жаху натерпілися.

Коли проводили електрику, то нечистий клацав вимикачами, товк дверима. Коли приходили жінки, то сипав крупами, сіллю, яких не було видно, тільки було чути звуки, що сипляться.

Куди баба Маріка не зверталась, ніхто їй не міг допомогти. Коли лягала спати, то обсипала навколо себе свяченим зіллям, а нечистий приходив, сідав на ліжко і гойдав ліжко.

Її дочка взяла собі в Деражню в квартиру дзеркало з хати баби Маріки, то у неї в квартирі також не було спокою, аж поки вона не позбулась дзеркала.

Так баба Маріка мучилась цілий рік. Ходила по церквах, знахарках. Лише коли виходив рік по її чоловіку, зірвався вітер, який колихав ялинку, що росла біля будинку, так, що верхівка торкалась землі. А всі інші дерева навіть не колихнулися.

З того часу баба Маріка зажила спокійно, більше її нічого не тривожило.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

1. Нечистий. Записано в Яблунівці Славутського району від Депутат Франі Валеріївни (1947) 2008 року.