☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Покарана відьма
Демонологічна розповідь Кіровоградщини

На вулиці Калініна, 7 жила баба Яроха, і вона казала, що може перетворюватися у свиню, собаку, кота. Ходила доїти корови вночі, коли люди спали, а коли вранці люди виходили доїти корів, то у вим’ях не було молока.

Це було до війни. В іншому селі показували кіно, і діти ходили позагороди, ішли до Рософатки і звертали наліво, на дорогу. Це була найкоротша дорога.

Одного разу вони поверталися з кіна і побачили біля верби, коло сільського ставка, здорову свиню, яка хрюкала. Серед дітей був один хлопець, який із собою носив завжди карманний ножик. І сказав він:

— Я зараз сяду на ню зверху і відріжу вухо.

Так і зробив. Свиня запищала і втікла. Хлопці не знали, що це баба. І коли вони вже вийшли на вулицю Лиса Гора, то рішили піти через пшеницю, яка була їм по шию, щоб налякати дівчат. Тіки мали іти, як почули шорох. Вітра не було, і один хлопець пішов у пшеницю, а там ця свиня. Вони злякалися, повтікали додому і розказали батькам. А мати каже:

— То вас Яроха лякала.

А потім через деякий час проходили коло хати і побачили бабу, закутану попід шию хусткою. А сусіди кажуть:

— В неї вуха немає, їй хтось відрізав.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

12. Покарана відьма. Записано в с. Підвисоке Новоархангельського району від Мироненка Івана Ілліча (1915) 2010 року.