Шукаю роботу у Луцьку чи дистанційну як веброзробник HTML CSS JavaScript
Українські оповідання

Про назви наших вулиць
Народне оповідання Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Чому село має назву Велика Севастянівка, точно не знає ніхто. Жителі села передають з покоління в покоління дві історичні оповідки про назву села.

Десь у кінці XVI століття до місцевості, де бере початок річка Сорока, забрів зі своїми побратимами козак Севастян. Густі ліси, безліч ставків, велика кількість риби, чудова природа навколо заполонили душу козака і він тут оселився. Саме на його честь пізніше поселення і було названо Севастянівною.

Друга легенда говорить про те, що в 1814 році один з нащадків поміщика Івана Чорторийського продав село з навколишніми землями польському поміщику Олександру Собанському. Можливо, що до того часу село і мало якусь іншу назву, та Олександр Собанський в честь свого батька Севастяна назвав село Севастянівкою.

Вулиці також мають цікаві назви, а ще цікавіше їх походження.

Колись давно кожен житель нашого села сіяв на городі коноплі. Їх замочували, висушували, потім на верстаті ткали тканину, з якої виходили славні рушники,а також шилися спідниці і штани.

Хоча люди жили у власних будинках, нумерації їм не було, і вулиці називали по-народному. Наприклад, вулиця Пархоменка називалась Цегельня, бо там колись працював цегельний завод. А глину для нього брали недалеко від села на ярах. Вулиця Комсомольська і дотепер називається Бендерівкою, бо першим, як згадують жителі села, поселився на тій вулиці дядько на прізвисько Бендер. Вулиця Б. Хмельницького зветься Запопівка, бо знаходиться за Поповим ставком.

Вулиця Франка в селі називається Квашівкою. За однією з версій, колись на початку вулиці стояла хата, в якій жила сім’я Кваші, жило декілька поколінь, і тому так називали цю вулицю. За іншою версією, в цьому місці завжди було багато болота, кваші по-народному.

Вулиця 8 Березня називається Мрихівкою, бо першим поселився на ній дід Мрих.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

2. Про назви наших вулиць. Записано у Великій Севастянівці Христинівського району від Шпонько Параски Василівни (1935) 2008 року.