☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Про чорта
Демонологічна розповідь Полтавщини

Жили собі чоловік та жінка. І в них не було дітей. Чоловік часто випивав. Жінка кожного разу дуже сварила його. Одного разу чоловік, дуже набравшись, повертався додому. Вдома жінка насварила чоловіка і гнівно сказала:

— Нехай тебе чорти вхоплять з твоєю горілкою!

В цю саму мить, де не взявся чорт, ухопив чоловіка під руки і повів геть. Жінка злякалася і почала просити чорта залишити її чоловіка, але він не послухав її, і вони так швидко зникли, ніби розчинилися у повітрі. Вона почала кусати свій язик і жалкувати про сказані слова. Але цим чоловіка не повернеш.

Йшов час, чоловік не повертався. Жінка дуже сумувала за ним. У неї змінилися погляди на життя. Що вона тепер зможе сама? А нічогісінько... Вирішила вона приєднатися до свого чоловіка. Спеціально сама ходила до сусідів, щоб випити, і щоб вони її проганяли.

Одного разу так і сталося. Сіли випили і почали сваритися. Сусідка і каже їй:

— Та йди ти к чорту, щоб я тебе не бачила!

А їй того і треба було. Десь узявся чорт, вхопив жінку і поніс невідомо куди. Через деякий час у якомусь похмурому підземному царстві зустрілися чоловік і дружина. Він уже не пив, вона вже не сварилась, але повернутися додому вже годі було...

І хотіли вони закричати на весь світ: «Бережіть, люди, один одного!» Але тільки легкий шелест дерев сповіщав про це горе...

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

1. Про чорта. Записано в селі Кривуші Кременчуцького району від Біденко Володимира Андрійовича 2008 року.