☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Хутір Березово
Народне оповідання Поділля

На заході від села Богданівні, в п’яти кілометрах, розміщений крайній населений пункт Деражнянського району — хутір Березово. До самого лісу він притаївся єдиною вуличкою. Звідси, з самого довкілля, виводить просту й гарну назву. Він теж належить до Богдановецької сільської ради і має свою історію. Люди, які там живуть, переселились туди не з нашого села.

Старожили розповідають, що там спочатку стояли курені, в них жили переселенці. З часом курені перебудували на хати. Мова людей, які там жили, своїм діалектом дуже відрізнялася від богдановецького діалекту. Навіть і тепер можна вловити цю різницю. Все це свідчить про те, що ці люди там з’явилися з далеку. Що саме заставило їх поселитись в такому місці, ніхто не знає, адже дістатися до хутора, особливо в негоду, дуже складно. З богдановцями їх з’єднує ґрунтова дорога. Нині хутір фактично став дачним селищем, без будь—яких закладів соцкультпобуту. Лише 51 мешканець проживає тут постійно.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

6. Хутір Березово. Записано у Богданівцях Хмельницького району від Бойко галини Савівни 2008 року.