☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Як Леся Українка в Аджамку приїздила
Народне оповідання Кіровоградщини

Ця подія трапилася більше ста років тому. Було літо, жнива у розпалі. А тут приходить хлопець Антон Рокотянський і каже:

— Тільки що до батюшки приїхав у гості артільний батько. Та не сам, а з ними якісь дві панянки, вродливі та чепурні. То батюшка передав, щоб завтра всі зібралися та й зустрілися з гостями.

Другий день аджамці зібралися на зустріч. Зустрічали гостей хлібом-сіллю. Але як здивувалися і зраділи селяни, коли їм артільний батько назвав своїх супутниць. Це була українська письменниця Леся Українка з сестрою. Вона була дуже вродлива, але бліда. Розпитувала про життя, про нелегку долю. Дивувалася, що дітей малих не було видно. Їй розповіли, що за дітьми дивиться стара Лаплачиха. А їй за працю виділяють з загального врожаю.

Після від’їзду гостей аджамці ще довго згадували цю зустріч з поетесою.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

1. Як Леся Українка в Аджамку приїздила. Записала Щербина Ольга від Щербини Зінаїди Іванівни (1930) в с. Аджамка Кіровоградського району 2010 року.