☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Як у корови молоко крали
Демонологічна розповідь Полтавщини

У Майбородівці жила відьма. У неї були свої звички і смаки. Вона волочилася ночами. Її можна було зустріти в білому одязі з розпущеним волоссям. Вона смажила і їла жаб, але робила це так, щоб ніхто з домашніх не помітив. Півень у неї співав раніше за всіх.

Але бувало, коли поверталася з нічних гулянок, наказувала йому співати. У відьми в хаті труба на ніч ніколи не закривалася. В будь-який час вона могла скочити на мітлу і вилетіти.

Злодійка ходила вночі доїти корови, перетворившись на білу сучку. Але коли господиня розуміла, що в її корови відьма забирає молоко, то наливала молоко в сковорідку, клала туди голку і починала кип’ятити. Відьма відразу приходила до господині і просила обміняти сковорідку за спокій, який вона дасть корові. А коли й це не допомагало господині, то вона обсипала двір пшоном, посвяченим на Великдень.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

4. Як у корови молоко крали. Записано в Майбородівці Кременчуцького району від Свистун Катерини Петрівни (1962) 2008 року.